Georg Guðni Hauksson (f. Reykjavik 1961, d. 2011)
Uden titel, 2010. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 40×40.
Udstillet: “Georg Guðni Hauksson”, Nordatlantens Brygge, København, 2011, kat. nr. 24. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet direkte fra kunstneren.
Moderne malerier, skulpturer og grafik, 13. juni 2023