2419/559
Robert Rauschenberg (f. Port Arthur, Texas 1925, d. Captiva Island 2008)
“Hoarfrost”, Canada, 1975. Sign. Rauschenberg. Tekstil. Bladstørrelse 38×36.
Proveniens: Bengtsson Fine Art & Signature, Sverige.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag