2424/903
Richard Nissen (f. 1928, d. 2022)
Fonduesæt, støbejernsgryde og nøddeknækker. Med opsats og håndtag af teak og mahogni. Udført hos Nissen, Langå. H. 3,5–21. L. 13,5–34. B. 10–24. (10)
Proveniens: Fra Richard Nissens private samling.
Enkelte mindre ridser og mærker. Mangler fonduebestik og karussel.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag