2431/852
Pierre Fix-Masseau, Chr. Olsen (f. 1905, d. 1994)
“Landsudstillingen Aarhus, 1909” og “Compagnie Générlr Maritime”. Offsettryk og litografisk plakat i farver. Tryksign., ene nummereret 40/2000. Lysmål 79×59 og 79,5×58,5. (2)
Undersøgt i ramme. Aarhus plakat med lettere ujævn overflade. Masseau værk med revne på glasramme.
Fra
i
Vurdering