2414/1195
Et par karneoløreskruer af sterlingsølv hver prydet med facetteret karneoldråbe og talrige facetslebne makasitter. B. 6–10 mm. L. 5,9 cm. (2)
Æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. To sten mangler.
Smykker og Fashion, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag