Tonning Rasmussen (f. Horsens 1936, d. Rønne 2023)
“Portræt med næse og waterloo-plein (Amsterdam billede)”. 1969. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 82×100.
Mindre krakeleringer.
153169 |