2041/239
Dækketallerken af sølv prydet med emblem fra den kongelige skydebane Sølyst. P. Hertz, 20. årh. Vægt 392 g. Diam. 28,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag