1503/​1099

Flora Danica halskæde af forgyldt sterlingsølv, vedhæng prydet med facetslebne klare sten. Vedhæng L. ca. 2,8 cm. Kæde L. ca. 41,5 cm.

Æske medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 14. januar 2015

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK