1421/1183
Smaragdhalskæde af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne smaragder på i alt ca. 19.80 ct. L. ca. 48 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 21. maj 2014
Vurdering
Hammerslag