1502/1614
Otto Pilz
Figur af patineret bronze forestillende faun og kalkun. Sign. O. Pilz. På base af sort marmor. H. 22 cm. L. 35 cm.
Afslag på base. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Varia, 8. januar 2015
Vurdering
Hammerslag