Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“L'excédante”, 1982. Tre kompositioner. Alle sign. Alechinsky, e.a. XII/XV. Edition FB, Paris. Trykt hos Clot Bramsen et Georges, Paris. Litografi og ætsning i farver. Bladstørrelse 48×32. (3)
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Enkelte håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 12. marts 2024
15 bud