1414/29
Karl Hansen Reistrup (f. Valby 1863, d. København 1929)
Scene fra krigen1864. Dansk Dragon bliver forfulgt af Preusisske husarer. Sign. K. Hansen Reistrup 1919. Olie på lærred. 41×52.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 31. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud