Foto endnu ikke klar
893/82
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Sommerdag på landet med mor og barn på en grusvej. Sign. P. Mønsted 1898. Olie på lærred. 34×58.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag