2143/​653

Stanislas Wojcieszynski, dit Wostan (f. Kozmin 1915)

“Dieu Pan”, 1961. Sign. på bagsiden Wostan. Hamret kobber. Relief. 78×37.

Proveniens: Galerie Lara Vincy, Paris, 1962. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet fra ovennævnte den 24. april 1962. Kopi af original faktura medfølger.

Patineret.

Moderne kunst og design, 26. oktober 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK