2021/36
Lommeur af 18 kt. guld, hvid skive med arabertal og nøgleoptræk. Sign. Freres Melly. Værk nr. 2755. Ca. 1800. Vægt ca. 107 gr. Diam. 5,7.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre hårrevner på skive. Mindre buler samt reparationer. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle medfølger ikke.
NB. tekst rettet 12. maj.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud