2439/​1842

Ditte & Adrian Heath

Sæt på ni armstole med stel af mahogni, sæde og ryg med flet. Løse sædehynder betrukket med lyst farvet skind. Formgivet 1966. Udført hos snedkermester Søren Horn. (9)

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med smuds og overfladiske krakeleringer. Defekt flet.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

19.000 DKK

36 bud

19.000 DKK
18.500 DKK
(Autobud) 18.000 DKK
17.500 DKK
16.500 DKK
16.000 DKK
15.500 DKK
(Autobud) 15.000 DKK
15.000 DKK
(Autobud) 14.500 DKK
14.000 DKK
(Autobud) 13.500 DKK
13.000 DKK
(Autobud) 12.500 DKK
12.000 DKK
(Autobud) 11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK
9.500 DKK
(Autobud) 9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
4.000 DKK
2.500 DKK
2.400 DKK