1950/605
Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908)
Skite til ornament. Sign. monogram. Akvarel og bly på papir. Lysmål 44×36.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud