2438/113
Ubekendt maler ca. 1900.
Vinterlandskab set fra Carl Lochers hus, Skagen. Usigneret. Olie på lærred. 45×55.
Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Mærke i øverste, højre del af himlen.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag