2438/​670

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“Lufthavnsstolen”. Et par lænestole med ben af stål. Sider, sæde og ryg betrukket med sort kunstskind. Model AP-34U. Udført hos AP-stolen. (2)

Litteratur: AP-Stolen katalog 1964.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?