2435/​234

Russisk tøndeformet tekop af porcelæn, dekoreret i farver og guld med striber, prikker og bladløv samt kartouche med monogram CG. Tilsyneladende umærket. 19. årh. H. 9,5 cm.

Mindre alders- og brugsslitage, inkl. lidt ujævn bund og mærker efter kuglepenne indvendig.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?