2420/156
Samling svensk glas med emaljedekoration i form af blomster, bestående af to firsidede karafler, fire runde karafler, et sæt på fire snapseglas samt tre yderligere glas. 19. årh.s sidste halvdel. H. 9–31 cm. (13)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Tre propper mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag