2425/126
Et par renaissance-form kandelabre af messing, hver til fire lys, dekoreret med ørne samt ornamentik i form af løver. 19. årh. Antageligt Polen. H. 51. B. 35.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag