2431/715
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 6”. Daybed med stel af eg. Sæde og opklappelig ryg betrukket med orange uld. Udført hos Getama, Gedsted. H. 78. L. 200. D. 103.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skjolder og pletter.
Vurdering