1951/307
Balkanesisk (bosnisk/kroatisk) filigran leddelt bælte og armbånd af forgyldt metal, prydet med glasflusser samt halskæde. Ca. 1900. L. bælte 74 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag