1951/​307

Balkanesisk (bosnisk/kroatisk) filigran leddelt bælte og armbånd af forgyldt metal, prydet med glasflusser samt halskæde. Ca. 1900. L. bælte 74 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK