1347/1504
Et par barok klokkestager af messing, runde, hvælvede fodstykker med drypskåle. Stemplet HW omkring løve. 17.-18. årh. H. 22. (2)
Kraftig restaureret. Afslag og revner.
Varia, 21. november 2013
Vurdering
Hammerslag