924/208
Biedermeier sekretær af mahogni, front med skriveklap hvorbag skuffer og rum til opbevaring, herover skuffe og låge, nederste del med to skuffer samt blændskuffe, dekoreret med tandsnit og forgyldte monteringer. 19. årh.s. begyndelse. Berlin. H. 179. B. 95. D. 54.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Enkelte, mindre finérskader. Mindre mangler ved skuffegreb indeni.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud