2426/​2

Firlågsskab af bemalet træ, front med to fyldningslåger hvorbag hvilke hylder og skuffer, nederste del med to fyldningslåger hvorbag hvilke skuffer. Rigt udskåret med ornamentik i let relief samt ejerinitialer anno 1797. 18. årh. H. 209. B. 121. D. 36.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Restaureret.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

808770 (Autobud) 5.500 DKK
883882 5.000 DKK
808770 (Autobud) 4.800 DKK
883882 4.600 DKK
808770 4.400 DKK
883882 4.200 DKK
889942 4.000 DKK