2426/2
Firlågsskab af bemalet træ, front med to fyldningslåger hvorbag hvilke hylder og skuffer, nederste del med to fyldningslåger hvorbag hvilke skuffer. Rigt udskåret med ornamentik i let relief samt ejerinitialer anno 1797. 18. årh. H. 209. B. 121. D. 36.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Restaureret.
Vurdering
Hammerslag
808770 (Autobud) | ||
883882 | ||
808770 (Autobud) | ||
883882 | ||
808770 | ||
883882 | ||
889942 |