2426/​2222

Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 50,5 mm. Uret vejer ca. 74 g. 1910–20'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Slidt skive og værk.

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

17 bud

818051 (Autobud) 4.000 DKK
900678 4.000 DKK
818051 (Autobud) 3.800 DKK
999018 3.600 DKK
818051 (Autobud) 3.400 DKK
999018 3.200 DKK
818051 (Autobud) 3.000 DKK
999018 2.900 DKK
818051 (Autobud) 2.800 DKK
999018 2.700 DKK
818051 (Autobud) 2.600 DKK
999018 2.500 DKK
818051 (Autobud) 2.400 DKK
999018 2.300 DKK
818051 2.200 DKK
900678 2.100 DKK
999018 2.000 DKK