905/799
Marian Bogusz (f. Pleszew 1920, d. Warsawa 1980)
Uden titel. Sign. mbogusz 67; sign. og dateret på bagsiden. Relief i mixed media. 61×104×11.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet direkte fra kunstneren.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag