873/56
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Skagensfisker med gul sydvest. Sign. M. A. Olie på træ. 42×32.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 663, 1999 nr. 250.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier & bøger, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag