1831/816
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Et par armstole med stel af bøg med tremmeryg. Løse hynder i sæde og ryg betrukket med dybthæftet sort farvet skind. Model FH 1788. Udført hos Fritz Hansen. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||