2015/151
To orientalske tæpper. Kinesisk silke figuraltæppe. Ekstremt tætknyttet, 3,06 mill. kn. pr. m2(18×17 pr. cm2). 21. årh. 93×61,5. Samt Qum silketæppe, Persien. Nichedesign. 20. årh.s slutning. 123×82.(2)
Intet at bemærke. Har hængt på væg.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud