2415/572
Dansk møbeldesign
Spillebord af valnød med rum til spillebrikker og vendbar top. 1970–80'erne. H. 72. L. 103. B. 58.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle stødmærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag