Niels Erik Skovballe (f. Herlufsholm 1945)
“Ordløs Lemonode til Picasso”. Sign. monogram 2017. Olie på lærred. 67×97.
Udstillet: “I Kunstens Bjørnetjeneste”, Johannes Larsen Museet, februar. - maj 2020.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020