2434/858
Dansk snedkermester
Et sæt på seks stole af eg, sæde betrukket med patineret cognacfarvet skind 1930–40'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. To stole lidt forskellige fra de øvrige fire.
Vurdering