2421/125
Svensk rokoko kommode af rosentræ indlagt med frugttræ, beslag og montering af bronze, plade af gråbroget marmor. 18. årh.s midte. H. 82. B. 126. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérreparationer. Finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024
Vurdering
Hammerslag