2435/93
Kaffebrygger af sølv, glat korpus, lågknop i form af hund siddende på pude, underdel prydet med kronet våbenskjold for Danneskiold slægten. Mester Peter Louis Clement, København 1874. Vægt 576 g. H. 21 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.
Vurdering