2442/670
Dansk møbeldesign
Overpolstret tre-personers sofa i svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med grønt velour. 1930–40'erne. L. 185.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag