2442/671
Poul Cadovius (f. 1911, d. 2011)
“System Royal”. Væghængt reolsystem af teak, bestående af tre moduler, fire vanger samt otte hylder. Udført hos Cado. 1960'erne. Moduler H. 51. B. 80. D. 38. Hylder B. 80. D. 24/30. Vanger L. 244. (15)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering