2440/1198
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)
Halsring af sterlingsølv. Dessin nr. 81B. Vægt ca. 46 g. L. 42 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering