872/234
Johan Åkerblad (f. Stockholm 1728, d. 1799)
Gustaviansk spejl i ramme af forgyldt træ. Stemplet med 'Stockholm Hall Stempel 1776' samt mærket med kronet 'IÅ'. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 175. B. 75.
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag