Foto endnu ikke klar
888/191
Stort fransk kaminur af forgyldt bronze med skive af hvid emalje med romer og arabertal, omkranset af putti og hane, senere urværk med slagklokke. Sign. Gille l'Ainé a Paris. 19. årh.s første hlavdel. H. 56. B. 43. D. 23.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag