1907/4
Fransk karusselhest af udskåret og bemalet træ, på stel af bemalet jern. 20. årh.s begyndelse. H. 128. L. 106.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag.
Ældre malerier og møbler, 11. februar 2019
Vurdering
Hammerslag