922/​285

Mehmed Melih Devrim Nejad (f. Istanbul 1923, d. Nowy Sacz, Polen 1995)

Uden titel. Sign. Nejad 63 samt sign. på bagsiden Nejad Paris 10–63. Olie på lærred. 46×55.

Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet direkte fra kunstneren.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

60.000–75.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?