Peter Bonnén (f. Frederiksberg 1945, d. København 2022)
Uden titel. Usign. Skulptur af jern i to dele. Monteret på plade af hvidbroget marmor. 17,5×6×7.
Proveniens: Købt direkte hos kunstneren i 1979 til Esbjerg Kunstcirkel.