2436/​224

Rigmor Mydtskov (f. København 1925, d. sst. 2009)

Dobbeltsigneret s/h sølv-gelatine præsentationsfotografi af dronning Margrethe II (f. 1940) og prins Henrik (1934–2018). Signeret 'Margrethe R' og 'Henrik'. Af dronningen desuden dateret (og korrigeret) 'Nov[ember] 1976'. I tilhørende ramme beklædt med kongeblåt skind, øverst præget med dronningens kronede monogram i guld. I nederste venstre hjørne signeret 'Mydskov' for Rigmor Mydtskov. Optagelse fra Fredensborg Slot. Fotomål 19,5×14,8. Rammemål 32×24,5.

Signaturer svagt falmede. Skindramme med enkelte små skader. Intet yderligere at bemærke.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

Levering i USA fra 450 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK