2427/​44

Konsolbord af bemalet træ, sarg med skuffe, dekoreret med bemalet bladværk i blå, cabriole ben. Delvist 18. årh. H. 66,5. B. 65,5. D. 41.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling.

I Aarhus
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?