2427/44
Konsolbord af bemalet træ, sarg med skuffe, dekoreret med bemalet bladværk i blå, cabriole ben. Delvist 18. årh. H. 66,5. B. 65,5. D. 41.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling.
Vurdering