2321/​641

Jacques Villon (f. Damville 1875, d. Puteaux 1963)

“Lionello Venturi”, 1962. Otte kompositioner i bog. Sign. Jaques Villon, 141/175. Litografier i farver. Udgivet af Louis Carré Editeur, Paris. Trykt hos Mourlot. Komplet mappe. Bladstørrelse 42×52.

Papiret er en anelse gulnet. Gulnet mappe med fugt og syrepletter.

Moderne kunst og design, 23. maj 2023

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag